Seuran syyskokous 21.11.2023

20.10.2023

Tuusulan Voima-Veikot ry:n sääntömääräinen syyskokous järjestetään tiistaina 21.11.2023 klo 18 alkaen Metsäpirtillä, Turaniementie 61, 04370 Rusutjärvi. Kokouksessa käsitellään sääntömääräiset asiat, palkitaan vuoden urheilija ja Vuoden Voima-Veikko. Kahvitarjoilu klo 17.45 alkaen. Tarjoiluun varautumiseksi pyydämme ilmoittautumaan oheisella lomakkeella viimeistään su 19.11.2023.


Esityslista:

0. Seuran paras urheilija 2023 ja Vuoden Voima-Veikko -valintojen julkaisu

1. Kokouksen avaus

2. Kokouksen järjestäytyminen

3. Todetaan läsnä olevat äänioikeutetut jäsenet

4. Todetaan kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus

5. Päätetään mitkä urheilulajit ovat seuran ohjelmassa tulevana toimikautena

6. Päätetään jäsenyydestä muissa järjestöissä ja yhteisöissä

7. Vahvistetaan jäsenmaksun suuruus

8. Vahvistetaan toimintasuunnitelma ja talousarvio vuodelle 2024

9. Valitaan seuran puheenjohtaja ja johtokunnan jäsenet erovuoroisten tilalle

              Nykyisen puheenjohtajan Samuli Seppälän kausi päättyy. Erovuoroisia johtokunnan jäseniä ovat: Samuli Seppälä, Mikko Saleva, Tiina Laine, Tuukka Sorri ja Esa Tihilä

10. Valitaan yksi tai kaksi toiminnantarkastajaa ja vastaava määrä varatoiminnantarkastajia

11. Päätetään seuran edustajista niihin järjestöihin ja yhteisöihin, joissa seura on jäsenenä

12. Muut kokoukselle esitetyt asiat

                  12.1 SK Uuden toiminnan kehittäminen (suunnistus)

                  12.2 TV-V:n kanta Etelä-Suomen Ampumahiihto ry:n perustamiseen

13. Kokouksen päättäminen


Seuran toiminta riippuu jäsenistön aktiivisuudesta, siksi kehotammekin jälleen kaikkia seuran toimielimistä kiinnostuneita ilmoittamaan halukkuutensa johtokuntaan tai jaostoihin. Näissä olet mukana vaikuttamassa seuran jäsenistölleen tarjoamiin aktiviteetteihin ja palveluihin. Syyskokouksessa valitaan johtokuntaan uudet jäsenet erovuoroisten tilalle ja todetaan ampumahiihto- ja suunnistusjaostojen kokoonpanot. Ilmoita kiinnostuksesi sähköpostilla osoitteeseen info(at)tvv.fi.


Tervetuloa! Tuusulan Voima-Veikot ry johtokunta