Seuran syyskokous torstaina 24.11.

25.10.2022

Seuran sääntömääräinen syyskokous järjestetään Metsäpirtillä, Turaniementie 61, 04370 Tuusula, torstaina 24.11.2022 klo 18 alkaen. Kokouksessa käsitellään sääntömääräiset asiat. Kahvitarjoilu klo 17.45 alkaen. Kokoukseen on ennakkoilmoittautuminen allaolevan lomakkeen kautta maanantaihin 21.11.2022 mennessä.


Seuran toiminta perustuu aktiivisiin jäseniin, jotka omalla panoksellaan mahdollistavat asioiden kehittämisen ja palvelutarjonnan jäsenistölle ja yhteistyökumppaneille. Tärkeänä osana toiminnassa ovat seuran johtokunta ja lajijaostot. Syyskokouksessa valitaan uudet jäsenet johtokunnasta erovuoroisten tilalle ja todetaan lajijaostoihin käytettävissä oleva kokoonpano. Uusien johtokunnan ja/ tai ampumahiihto- ja suunnistusjaostojen toiminnasta kiinnostuneiden jäsenten pyydetään ilmoittavan halukkuudestaan osallistua seuran toimielimien työskentelyyn torstaihin 17.11.2022 mennessä sähköpostilla osoitteeseen info(at)tvv.fi


Tervetuloa

Tuusulan Voima-Veikot ry johtokunta